PT Espoon sarjajoukkueet kaudella 2023-24
PT Espoolla on kaudelle 2023-24 yhteensä 13 joukkuetta eri sarjatasoille Mestaruussarjasta 5. divisioonaan. Edustusjoukkueemme aloittaa kautensa pöytätenniksen miesten Mestaruussarjassa hallitsevana mestarina tavoitteenaan mestaruuden uusiminen. Myös kakkosjoukkueemme PT Tapiola tekee täksi kaudeksi paluun korkeimmalle sarjatasolle.
PT Espoo
Sarja: Mestaruussarja
Pelaajat: Arttu Pihkala, Aleksi Räsänen, Mika Räsänen, Toni Soine
Saavutukset: Mestaruussarjan voitto vuosina 2008, 2010, 2016, 2018 ja 2023 sekä Joukkue-SM-kisojen mestaruus vuosina 2007, 2009, 2013, 2015, 2020, 2021 ja 2023
Loppusijoitus: -
PT Tapiola
Sarja:
Mestaruussarja
Pelaajat: Huy Chau,
Lauri Hakaste, Jani Jormanainen, Meelis Kärner, Lassi Lehtola
Loppusijoitus: -
PT Espoo 3
Sarja: 2. divisioona
Syyskausi: Lohko B
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko AB
Pelaajat:
Akeem Adewole, Otto Boije, Xisheng Cong, Huy Dong Pham, Okko Vanhala
Loppusijoitus: -
PT Espoo 4
Sarja: 2. divisioona
Syyskausi: Lohko C
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko CD
Pelaajat:
Hannu Hyyppä, Jyri Peltonen, Jussi Rahikainen, Tero Tamminen, Tero Tamminen
Loppusijoitus: -
PT Espoo 5
Sarja: 2. divisioona
Syyskausi: Lohko A
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko AB
Pelaajat: Yuri Afanassiev, Marko Kareinen, Joonas Kokko, Alexey ja Sveta Kirichenko, Mikko Lehto
Loppusijoitus: -
PT Espoo 6
Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko B
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko AB
Pelaajat: Joonas Kivimäki, Tom Kraemer, Polina Levkina, Aleksandr Litvinenko,
Yan
Zhuoping
Loppusijoitus: -
PT Espoo 7
Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko D
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko CD
Pelaajat:
Esa Ahde, Tuukka Kapanen,
Timo Korhonen, Liu Guanwen, Rasmus Volotinen
Loppusijoitus: -
PT Espoo 8
Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko A
Kevätkausi: Alempi jatkolohko AB
Pelaajat: Måns Paul, Antti Hynninen, Tuomas Lackman, Ivana Staneva, Ismo Suihko
Loppusijoitus: -
PT Espoo 9
Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko C
Kevätkausi: Alempi jatkolohko CD
Pelaajat: Pertti Kainulainen, Evgenii Kaliagin,
Arto Kangas, Christian Klein, Aaro Mäkelä
Loppusijoitus: -
PT Espoo 10
Sarja:
3. divisioona
Syyskausi: Lohko B
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko AB
Pelaajat:
Elli Roosioks, Ilari Sell, Alisa Sinishin, Otto Suokas
Loppusijoitus: -
PT Espoo 11
Sarja: 4. divisioona
Syyskausi: Lohko A1
Kevätkausi: Alempi jatkolohko 1
Pelaajat: Bernd Günther, Aleksej Kolga, Jaakko Larva, Kimmo Pihkala, Pasi Ylinen
Loppusijoitus: -
PT Espoo 12
Sarja: 4. divisioona
Syyskausi: Lohko A2
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko
Pelaajat: Ko Sze Man, Ekaterina Ustiukhina, Yang Yixin, Sonja Ylinen
Loppusijoitus: -
PT Espoo 13
Sarja: 5. divisioona
Syyskausi: Lohko A2
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko
Pelaajat: Lars-Wilmer Stråhlman, Roman Tamilin, Aleksis Välläri
Loppusijoitus:
PT Espoo 14
Sarja: 5. divisioona
Syyskausi: Lohko A1
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko
Pelaajat: Juuso Anttila, Elias Leppänen, Vladimir Lopatinski, Jussi Pelkonen, Mikko Ranta
Loppusijoitus: